Joensuu

Stemma Joensuu

0424 896 500

joensuu@stemma.fi

Pilkontie 7, 80130 JOENSUU

(Matkapuhelinnumeroihin soittamisen hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.)

Aukioloajat

arkisin 10 - 18
lauantaisin 10 - 16
sunnuntaisin 12 - 16

Kalusteiden noudot

arkisin 10 - 18
Lauantaisin sopimuksen mukaan.

 

Yritysesittely

Olemme toteuttaneet itäsuomalaisten kodin sisustajien toiveita yhtä kauan, kuin itsenäinen Suomi on ollut olemassa.

Vuosikymmenten varrella perheyhtiössämme on seurattu aitiopaikalta erilaisten kalustetrendien tulevan ja menevän. Yksi asia pysyy kuitenkin muodissa sukupolvelta toiselle - alusta saakka tärkeimpänä arvonamme on pysynyt ammattitaitoinen palvelu.

Valikoimaamme kuuluu Stemma-mallistojen ohella lukuisia korkeatasoisia tuotemerkkejä niin huonekaluissa kuin matoissakin.

 

 

Palvelut

Kuljetuspalveluhinnasto
- 1 kuljetusmies, lähialueelle (0 - 15 km) Keskusta, Lehmo, Ylämylly ja Reijola 39 € (isommissa tavaroissa oltava nostoapu vastaanottopäässä)
- Toinen mies kuljetukseen minimi/tunti 32 € / h
- Yli 15 km kuljetukset 1,30 € / km (esim. 50 km kuljetus yhdellä kuljetusmiehellä 65 €)
- Vanhan kalusteen vienti kierrätykseen toimituksen yhteydessä 10 €

Pakettiauton tai kuomukärryn lainaus
Veloituksetta lainaksi pakettiauto tai kuomukärry omaan käyttöön ostosten omatoimista kuljetusta varten markkina-alueellamme. Samalla voit jättää vanhan kalusteen kierrätykseen 10 € palvelumaksulla. Tarkat tiedot saatavuudesta ja varaustilanteesta saat myymälän henkilökunnalta.

Kasauspalveluhinnasto
- Huonekalujen kasausveloitus 42 € / h

Seuraa myymälää somessa:some-ikoni

Joensuu

Henkilökunta

Ismo Heikura

kauppias
0424 896 500
ismo.heikura@stemma.fi

Manne Surakka

sisustusmyyjä
0424 896 506
manne.surakka@stemma.fi

Sakari Patronen

sisustusmyyjä
0424 896 507
sakari.patronen@stemma.fi

Annamaria Heikura

sisustusmyyjä
0424 896 500
annamaria.heikura@stemma.fi

Alexei Razumovski

varastonhoitaja
0424 896 501
alexei.razumovski@stemma.fi

Seuraa myymälää somessa:

Stemma palvelee!

Asiakaspalvelu

042 489 6606
Ark. 8.30-16.30

verkkokauppa­@stemma.fi

Toimituskulut

Kotiinkuljetus
69€

Stemma-myymälöitä

35

paikkakunnalla

Suomessa

Maksutavat

2019 © Stemma Oy | Design Fulmore Oy | Nopeuden ja turvallisuuden takaa webStage, Teknologia © online.fi | Sivukartta | Extranet