Stemma Joensuu

Yhteystiedot

Pilkontie 7
80130 Joensuu
p. 0424 896 500
joensuu@stemma.fi

Aukioloajat

arkisin 10 - 18
lauantaisin 10 - 16

Kalusteiden noudot

arkisin 10 - 18
lauantaisin sop. mukaan


Yritysesittely

Olemme toteuttaneet itäsuomalaisten kodin sisustajien toiveita yhtä kauan, kuin itsenäinen Suomi on ollut olemassa.

Vuosikymmenten varrella perheyhtiössämme on seurattu aitiopaikalta erilaisten kalustetrendien tulevan ja menevän. Yksi asia pysyy kuitenkin muodissa sukupolvelta toiselle - alusta saakka tärkeimpänä arvonamme on pysynyt ammattitaitoinen palvelu.

Valikoimaamme kuuluu Stemma-mallistojen ohella lukuisia korkeatasoisia tuotemerkkejä niin huonekaluissa kuin matoissakin.


Palvelut

Kuljetus- ja lisäpalveluhinnasto

  • kotiinkuljetus sisään kannettuna 80 €
    (Taajama-alueilla kuljettaja ja apumies kantavat kalusteet suoraan sisään. Taajaman ulkopuolella kuljettaja tarvitsee kantoapuasi.)
  • kotiinkuljetus ulko-ovelle 50 €
  • sohvan tai sängyn pienkasauspalvelu ja pakkausmateriaalien pois vienti 30 €
  • vanhan vastaavan kalusteen pois vienti ja kierrätys vastuullisesti 30 €

Pakettiauton tai kuomukärryn omatoiminen lainauspalvelu

Saat 20 € palvelumaksulla pakettiauton tai kuomukärryn lainaan omaan käyttöösi ostosten omatoimista kuljetusta varten markkina-alueellamme. Samalla voit jättää vanhan kalusteen raaka-ainekierrätykseen 20 € palvelumaksulla. Tarkat tiedot lainauksen saatavuudesta ja varaustilanteesta saat myymälän henkilökunnalta.

Kasauspalveluhinnasto

Kysy palvelun hintaa ko. tuotteeseen myyjältä.


Henkilökunta

Stemma Joensuussa Teitä palvelevat:

Ismo Heikura
kauppias
0424 896 500
ismo.heikura@stemma.fi

Manne Surakka
sisustusmyyjä 
0424 896 506
manne.surakka@stemma.fi

Sakari Patronen
sisustusmyyjä 
0424 896 507
sakari.patronen@stemma.fi

Annamaria Heikura
sisustusmyyjä 
0424 896 500
annamaria.heikura@stemma.fi

Alexei Razumovski
varastonhoitaja 
0424 896 501
alexei.razumovski@stemma.fi